Tango Extremo w Polsce

By Małgosia on marzec 21st, 2015

20 czerwca 2015 MMusic organizuje kolejna trasę koncertowa w Polsce. Tym razem na gościnnych scenach w Polsce wystąpi Tango Extremo. A tymczasem trochę informacji o zespole.

PromoWwa

Od chwili powstania Tango Extremo w 2003, zespół przeszedł spora odmianę. Występował na prawie wszystkich scenach w Holandii. Koncertowali również poza granicami Królestwa Niderlandów. Grupa powstała z inicjatywy skrzypaczki. Tanya Schaap od początku była motorem artystycznym tego zespołu. Skład grupy jest dosyć niekonwencjonalny, co daje sporo możliwości i niezwykle unikalne brzmienie.


Tango Extremo prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar. To mieszanka muzyki klasycznej, jazzu, muzyki Brazylijskiej i tango nuevo. Przez lata swojego istnienia, grupa wyspecjalizowała się w muzyce z Argentyńskiego regionu Rio de la Plata. Trudno sobie wyobrazić muzyczny krajobraz Niderlandów bez Tango Extremo, które koncertuje na największych scenach, festiwalach jazzowych, klasycznych salach koncertowych i salonach tango.
Grupa współpracuje z wieloma uznanymi muzykami na całym świecie. Wśród kompozytorów i aranżerów Tango Extremo, znajdują się tacy muzycy jak: Martin Fondse, Ilja Reijngoud, Onno Krijn, Renard Aust, Wim Warman (Holandia) Tomás Gubitch (Argentyna), Gustavo Mozzi (Argentyna), Francesco Venerucci (Włochy), Felipe Perez Santiago (Meksyk).
Tango Extremo koncertowało w wielu krajach świata. Słuchała ich publiczność w
Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Meksyku, Turcji, Kurdystanu, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Południowej Korei, Urugwaju, Portugalii, Irlandii, Rosji, Południowej Afryki, Botswany czy Chin (m.in. Beijing, Shanghai, Ningbo, Hefei czy Nanjing). W Chinach pojawili się ponownie jesienią 2014 roku.
W roku 2009, wystąpili, jako jedyna „nie-Argentyńska grupa” na festiwalu ‘Buenos Aires Tango Festiwal’ w Argentynie: najbardziej prestiżowego festiwalu tanga na świecie.
W 2011 Tango Extremo zaprezentowało swój nowy program pt. „Viva la Vida!” na deskach holenderskich teatrów, ale i w Islandii, Grenlandii, na Arubie, Sint Maarten, w Wenezueli, Ekwadorze i w Kolumbii. W 2012 grupa zaprezentowała swój szósty album pt. ”Toujours Bizarre’”i w wyruszyła z tym materiałem na koncerty do Boliwii, Niemiec i Szwajcarii.
Od roku 2013 grupa nieustannie koncertuje na całym świecie, jednocześnie prezentując na deskach holenderskich teatrów nowy program pt. „Maestros”

Tango_PL_2015

Dyskografia:
– ‘El Silencio’ (Munich Records, Sundisc (Taiwan), 2003
– ‘Una Cosa Diferente’ (Munich Records, Sundisc (Taiwain), 2004
– ‘Érase una vez..’ (Maxanter Records The World Series), 2007
– ‘Carnaval de Bueons Aires’ (Maxanter Records The World Series), 2008
– ‘Fantango’ (Maxanter Records The World Series), 2011
– ‘Toujours Bizarre’ (Maxanter Records The World Series), 2011
– “Dama de Blanco”, 2013

MEDIA
Więcej informacji na temat zespołu Tango Extremo, można znaleźć pod następującymi linkami:
www.tangoextremo.com
www.myspace.com/quintetotangoextremo
www.facebook.com/quintetotangoextremo
www.jwajazz.nl

Comments are closed.