MMusic

 Fundacja MMusic to Polsko-Holenderska agencja koncertowa oraz impresariat.

Celem Fundacji jest podejmowanie działań na rzecz popularyzacji polskiej muzyki w krajach Europejskich oraz holenderskiej muzyki w Polsce. Działania te maja przyczynić sie do doskonalenia muzycznego porozumienia ponad granicami językowymi i geograficznymi. Do celów Fundacji należy w szczególności:

  • popularyzacja polskiej muzyki jazzowej na terenie Królestwa Niderlandów oraz krajów ościennych
  • popularyzacja holenderskiego jazzu na terenie Polski

Głównym obszarem działalności MMusic jest pośrednictwo pomiędzy muzykami i organizatarorami imprez kulturalnych. Dzięki zaprzyjaźnionym firmom oferujemy również:

  • profesjonalne przygotowanie występów, tras koncertowych,
  • promocje artystów,
  • reklamę poprzez prowadzenie stron internetowych, przygotowanie i opracowywanie materiałów dla mediów,
  • udział w produkcji nagrań płytowych

Polsko-Holenderska Agencja Koncertowa i Impresariat MMusic reprezentuje obecnie następujących muzyków i zespoły: Acquaphonica, Franz von Choosy, Cezary Konrad, Wojtek Justyna, Dorota Miśkiewicz, Philippe Lemm, Włodek Pawlik Trio, Łukasz Pawlik, Maurits Roes, Rogier Telderman, Filip Wojciechowski. „Czyż muzyka i rozmowa nie przypominają miłości? Kto się poważy twierdzić, iż między kochankami dochodzi do jakowejś namacalnej wymiany (myślę tu o miłości cielesnej, nie o rozmowie), ale w istocie czegoś nie wymieniają, nie ofiarują sobie wzajem, po czym odchodzą odświeżeni, na chwilę uleczeni z samotności?” J.M.Coetzee MMusic powstało z miłości do muzyki. Mieszkając od wielu lat w Holandii, starałam się zawsze pokazywać Polskę z jak najlepszej strony . Uważam, że muzyka jazzowa jest tym, z czego możemy być niezwykle dumni, czym możemy się chwalić bo muzyków jazzowych mamy wspaniałych. Jednocześnie, będąc mieszkanką Królestwa Niderlandów chciałabym aby publiczność Polska miała okazje poznać to, co najlepsze w jazzie Holenderskim. Polska muzyka jazzowa nie jest w Holandii zbyt znana a i o Holenderskim jazzie w Polsce wiadomo niewiele. Postanowiłam to zmienić. Szczytny cel? Być może ale życie bez marzeń jest niewiele warte. I kiedy przychodzi odwaga na ich realizacje trzeba zacząć działać. Zapraszam wszystkich do odkrywania tych marzeń razem ze mną… Dziękuję w szczególności mojemu kochanemu tacie, bez którego byłoby mi o wiele trudniej te marzenia spełniać. Tato- bardzo Ci dziękuję za wszystko. Małgorzata Smółka