Filip Wojciechowski Kwartet

Filip Wojciechowski jest również liderem Kwartetu, gdzie do składu trio czyli Cezarego Konrada i Pawła  Pańty, dochodzi jeszcze młody saksofonista – Marcin Kajper.

W lutym 2011 ukaże się pierwsza płyta kwartetu pt. „Moments”. Trio koncertuje również często z takimi muzykami jak Gary Guthman czy Robert Majewski.

Marcin Kajper – klarnecista, saksofonista. Studiował na Akademii muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoja karierę artystyczna rozpoczął w orkiestrze Zbigniewa Górnego. Współpracował z artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak: Andrzej Przybielski, Zdzisław Babiarski, Piotr Biskupski, Ewa Nawrot, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Wrombel, Filip Wojciechowski, Paweł Pańta, Cezary Konrad.

W roku 2006 zdobył wyróżnienie indywidualne na festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu. Od wielu lat współpracuje z big bandami poznańskimi, jako solista. W 2008 roku z zespołem Switch On Quintet zdobył Grand Prix na festiwalu jazzowym w Siofók (Węgry), z tym samym zespołem znalazł się w ścisłej czołówce zespołów na festiwalu jazzowym w Usti nad Łebą (Czechy).

Jako solista zdobył pierwsze miejsce siódmej edycji konkursu w Szczecinie – Zmagania Jazzowe oraz wraz z Quintetem Macieja Fortuny zajął 2 miejsce na festiwalu jazzowym dla młodych muzyków w Krakowie – Jazz Juniors (2008)

MP3: View