Filip Wojciechowski Trio

W roku 2000 powstało Filip Wojciechowski Trio, które obok lidera tworzą: Paweł Pańta i Cezary Konrad. Trio dokonało nagrania dwóch płyt w Berlinie dla niemieckiej wytwórni płytę ”Classic Jazz” i dla polskiej Dux „Romantic meets jazz” z jazzowymi transkrypcjami utworów muzyki klasycznej w aranżacjach lidera i gościnnym udziałem Roberta Majewskiego na trąbce.

Zespół brał udział w wielu festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą, m.in. Festiwalu Sommets Musicaux de Gstaad w Szwajcarii i 60 Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdrój. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego 2010 trio wystąpiło z licznymi koncertami w kraju i za granicą, m.in.: w prestiżowej sali Opera House w Monte Carlo, Festiwalu „Chopin nasz współczesny” w Filharmonii Poznańskiej oraz na 10 Europejskim Festiwalu Jazzowym w Atenach i 14 Festiwalu Oldenburger Promenade w Niemczech.

W maju 2010 ukazała się płyta Filip Wojciechowski Trio ”Chopin” wydana przez Polskie Radio z jazzowymi transkrypcjami utworów Chopina w aranżacjach lidera.

O perkusiście, Cezarym Konradzie, można przeczytać tutaj. Oto kilka słów o  basiście tego składu.

Paweł Pańta – kontrabasista, basista. Ukończył Akademie Muzyczna im. Fryderyka Chopina w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe przy ulicy Bednarskiej u Zbigniewa Wegehaupta. Współpracował miedzy innymi z Polska Orkiestra Radiowa, Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez Claudio Abbado, z którą występował na BBC Proms Festival i Berliner Festspiele, międzynarodową orkiestrą Philharmonie, kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia. Jako muzyk jazzowy występował w zespołach Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Wojtka Majewskiego, Roberta Majewskiego, Filipa Wojciechowskiego, Włodka Pawlika oraz Andrzeja Kurylewicza.

Jest laureatem trzeciej nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach Uczestniczył w nagraniu wielu płyt zarówno klasycznych, jak i jazzowych:

I Solisti di Varsavia i Karol Radziwonowicz “Chopin – Koncert e-moll, Koncert f-moll”; Filip Wojciechowski Trio „Classic Jazz”(2000); Andrzej Kurylewicz Trio „Andrzej Kurylewicz Trio” (2001); Wojciech Majewski Quintet „Grechuta” (2001); Filip Wojciechowski Trio „Romantic Meet Jazz”(2003); Wanda Warska „Piosenki z Piwnicy” (2004); Elżbieta Wojnowska, Włodek Pawlik „Sonety Szekspira” (2004); Trio Marcina Maleckiego „Odyseja Kosmiczna” (2005), Włodek Pawlik Trio “Anhelli” (2005), Randy Brecker & Włodek Pawlik Trio “Jazz Suite Tykocin” (2008)

MP3: Mazurek in A minor Op.68 No.2

Video – Filip Wojciechowski Trio